Kıymetli meslektaşlarım,

Sizleri, anne sütünün eşsiz mucizesini ve emzirme konusundaki son bilimsel gelişmeleri paylaşmak üzere 4-6 Ekim 2024 tarihleri arasında Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhane Külliyesi Prof. Dr. Cevdet Erdöl Konferans Salonu ´nda düzenleyeceğimiz 2. Uluslararası Gülhane Anne Sütü ve Emzirme Kongresi ´ne davet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz.

Anne sütü, doğanın bize sunduğu en değerli hazinedir ve bebekler için mükemmel bir besin kaynağı olmanın ötesinde bileşenlere sahiptir. Emzirmenin anne, bebek ve toplum sağlığı açısından faydalarına ilişkin bilgilerimiz, bizlere emzirmenin her anne ve bebeğin temel insan hakkı olduğunu ve korunması gerektiğini göstermektedir. Kongremizde anne sütünün mucizevi gücüne odaklanarak, ulusal ve uluslararası uzmanlarla bir araya gelmeyi ve konu hakkında en güncel bilimsel sonuçları paylaşmayı hedefliyoruz.

Kongremizin ilkini ebelerin mesleki rolleri gereği emzirme alanında emek veren herkes için etkileşimi kolaylaştırıcı ve bütünleştirici olması gerektiği düşüncesinden ilham alarak düzenlemiştik. İlk kongremize gösterilen yoğun ilgi ve teveccühe teşekkür ediyor, aynı duygularla sizleri ülkemizin anne ve bebeklerine optimal fayda sağlamak için yeniden buluşmaya davet ediyoruz. Alanın ilgiyle beklenen bilimsel etkinliklerinden biri haline gelen kongremiz konuyla ilgilenen tüm sağlık profesyonellerine, araştırmacılara ve politika yapıcılara açıktır. Ebeler, hemşireler, anne sütü danışmanları, pediatri hekimleri, kadın doğum hekimleri, beslenme uzmanları ve ilgili diğer sağlık profesyonellerini aramızda görmekten büyük memnuniyet duyacağız.

Saygılarımızla,


Doç. Dr. Nazan KARAHAN
Doç. Dr. Nazan KARAHAN
Kongre Başkanı
Gülhane SBF Ebelik Bölüm Başkanı

67 gün 10 saat 48 dakika